W ubiegły poniedziałek, podczas rozmowy z aktorką Kale Penn w programie The Daily Show, prezydent USA Joe Biden stwierdził, że działanie na rzecz federalnego zakazu chirurgicznej i chemicznej „transformacji” nieletnich cierpiących na dysforię płciową to „niemal grzech”.  Komentarz dotyczył działania republikanów z Florydy pod przywództwem konserwatywnego gubernatora Rona DeSantisa.  Biden wyraził poparcie dla ogólnokrajowego prawa zmuszającego każdy stan do dopuszczania takich operacji.


„To, o co oni starają się na Florydzie, jest, jak powiedziałaby moja matka „prawie grzechem” – stwierdził prezydent – „to po prostu straszne […] , bo przecież to nie jest tak, że… dziecko budzi się pewnego ranka i mówi: wiesz, zdecydowałem, że chcę zostać mężczyzną albo chcę zostać kobietą […] te dzieci są istotami ludzkimi, kochają, mają uczucia, mają skłonności. To okrutne”.

„Upewnijmy się, że uchwalamy ustawodawstwo, takie jak w przypadku ‘małżeństw’ osób tej samej płci” – dodał Biden, powołując się na ustawę Respect for Marriage Act, którą podpisał w grudniu ubiegłego roku, a która zmusza wszystkie 50 stanów do akceptowania każdego „małżeństwa” jednopłciowej pary, zawartego w którymkolwiek z pozostałych stanów. „Jeśli zadrzesz z tym, złamiesz prawo i zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności”.

Komentarz  Bidena wskazuje na kolejną gorącą kwestię społeczną, którą chce wyrwać z rąk poszczególnych stanów – po małżeństwach par jednopłciowych, wysiłku skodyfikowania „prawa” do aborcji w prawie federalnym oraz dążeniu do uchwalenia tzw. Ustawy o równości, która wymusiłaby w całym kraju podporządkowanie sektora publicznego i prywatnego ideologii LGBT w wielu kwestiach.

W przeciwieństwie do administracji Bidena, która promuje zmianę płci na koszt podatnika jako „najlepszą praktykę”, Floryda zajęła twarde stanowisko wobec kontrowersyjnych operacji zmiany płci dzieci.

Rada Medyczna Florydy wielokrotnie głosowała za zakazem poddawania nieletnich blokadom dojrzewania, podawania hormonów płciowych czy operacjom płci, a DeSantis zobowiązał się do współpracy z ustawodawcami w celu skodyfikowania tego zakazu w prawie stanowym (oczekuje się, że kwestia ta zostanie poruszona w ramach ambitnego konserwatywnego programu gubernatora podczas bieżącej sesji legislacyjnej).

https://twitter.com/GovRonDeSantis/status/1635660681306316803?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1635660681306316803%7Ctwgr%5E2191ad42c73fa5358c14cd531b5eb941f1b34b5a%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.lifesitenews.com%2Fnews%2Fbiden-attacks-desantis-for-protecting-children-from-transgender-mutilation-close-to-sinful%2F

Badania wykazują, że ponad 80% dzieci doświadczających dysforii płciowej samoistnie z niej rezygnuje do późnego okresu dojrzewania, a nawet pełna operacja „zmiany” płci często nie rozwiązuje problemu zwiększonej skłonności osób z dysforią płciową do samookaleczeń i samobójstw – przeciwnie – może ją nasilić. Między innymi poprzez wzmacnianie ich dezorientacji i zaniedbywanie rzeczywistych przyczyn ich problemów psychicznych.

Oprócz tych kwestii eksperci środowiska medycznego ostrzegają, że chirurgiczne lub chemiczne wzmacnianie dezorientacji płciowej powoduje nieodwracalne szkody u dzieci, takie jak bezpłodność, upośledzenie funkcji seksualnych w wieku dorosłym i skrócenie średniej długości życia, ale także zamknięcie w psychologicznej pułapce nieumiejętności przyjęcia fizycznych zmian rozwojowych, niezależnie od tego, czy dzieci zmienią zdanie, gdy dojrzeją, o czym świadczy wiele osób, które wróciły z powrotem do swojej prawdziwej płci.

Historia Yaeli Martinez, 19-latki, której „zmiana płci” była przedstawiana jako możliwe lekarstwo na depresję w szkole średniej, jest ponurą ilustracją wspomnianych problemów. Yaeli była zachęcana do zmiany płci przez szkolnego doradcę, który zataił przed jej matką, przez co przechodziła. Zmartwiona dziewczyna zabiła się po tym, jak przez trzy lata próbowała żyć jako mężczyzna.

Obecnie, w trakcie swojej drugiej kadencji, DeSantis zapisał się w historii jako prawdopodobnie najbardziej proaktywny konserwatywny gubernator w kraju, co wzbudziło duże zainteresowanie nim jako potencjalnym kandydatem do republikańskiej nominacji prezydenckiej w 2024 roku. Spekuluje się, czy Biden będzie ubiegał się o reelekcję, zważywszy na jego zaawansowany wiek i oznaki słabości, ale prowadzona przez niego agresywna krytyka DeSantisa wydaje się wskazywać, że widzi on w gubernatorze Florydy swojego potencjalnego rywala.

MK

Źr. LifeSiteNews

Autor