Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

wtorek, 29 październik 2019 11:14

Rodzice zatrzymali tęczowy piątek?

Napisane przez Redakcja

O akcji edukacyjnej środowisk LGBT, która odbyła się wczoraj w polskich szkołach, było głośno od dawna. Okazało się jednak, że wiele szkół przestraszyło się reakcji rodziców

Według Ministerstwa Edukacji Narodowej akcja środowisk LGBT miała w tym roku marginalny charakter. Rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska ujawniła , że do wielu szkół przed wydarzeniem dzwonili rodzice chcąc dowiedzieć się, czy placówki które uczą ich dzieci wezmą w niej udział. „Cieszy nas fakt, że rodzice pytając o ewentualne uczestnictwo szkoły w akcji” – stwierdziła – „Cieszy nas fakt, że rodzice są coraz bardziej świadomi konstytucyjnych i również wynikających z prawa oświatowego uprawnień w sprawie wychowania swoich dzieci w duchu bliskich im wartości”.

Ustalenie tego ile szkół faktycznie wzięło udział w akcji nie będzie łatwe. Jej organizator, Kampania Przeciwko Homofobii, zmieniła bowiem w tym roku zasady i zrezygnowała z rejestracji szkół, które chcą wziąć udział. Zamiast tego udostępniono wszelkie potrzebne materiały w internecie.

Natomiast z doniesień medialnych wynika, że sprzeciw rodziców, okazywany w szkołach, przyniósł efekt. Ponieważ to nie koniec działań grup LGBTI, warto o tym pamiętać przy każdych kolejnych ich akcjach. Warto też wykorzystać to w podejmowaniu działań, które zapewnią coraz większe bezpieczeństwo naszym dzieciom.

Na podstawie: https://www.stefczyk.info/2019/10/26/szkoly-nie-chca-lgbt-teczowy-piatek-okazal-sie-klapa/ ze zmianami