Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/madlay777uw/ftp/_wizytowka_/public/edu_eu/templates/dd_hairsalon_111/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

 

sanger

Zaangażowana od początku XX wieku w działaność populacyjną i eugeniczną rodzina Rockefellerów i ich Fundacja sfinansowała nie tylko badania Alfreda Kinsey?a nad seksualnością, ale również rasistowską i eugeniczną działalność Margaret Sanger.

Od początku Sanger ściśle współpracowała z niemieckimi eugenikami i popierała  nazistowski program eugeniczny. W październiku 1916 roku otworzyła pierwszą w Stanach Zjednoczonych nielegalną klinikę "planowania rodziny", ulokowaną w nowojorskiej dzielnicy imigrantów Brownsville, której celem była kontrola urodzin wśród "nieprzystosowanych". Kontrola urodzeń była dla M. Sanger narzędziem ruchu eugenicznego opowiadającego się za masową sterylizacją tzw. ułomnych, masowym odosobnieniem nieprzystosowanych, ograniczeniem imigracji. Sprzeciwiała się filantropii na rzecz upośledzonych i biednych. Twierdziła, że głodnych i zziebniętych lepiej zostawić bez pomocy, żeby organiczyć ich rozmnażanie - były to ludzkie odpady, którym nie wolno pomagać. Powoływała się na poglądy skrajnych eugeników postulujących uśmiercenie ludzi kłopotliwej nacji.

?Najwybitniejsze umysły współczesnej epoki zaakceptowały fakt, że istnieje zapotrzebowanie na ludzi wyższego gatunku, należy ich hodować? inni niepełnowartościowi nie są pożądanymi obywatelami, nie powinno się ich rozmnażać? - pisała feministka Victoria Wooghull.
Sanger poszła jeszcze dalej popierając unicestwienie ?ludzkich chwastów?.

Była też rasitką. W 1939 roku rozpoczęła "Projekt Murzyn" (Negro Project), którego celem było ograniczenie rozrodczości czarnych obywateli USA. Według Live Action obecna organizacja Planned Parenthood wcale nie porzuciła rasistowskich idei Margaret Sanger http://liveactionnews.org/7-shocking-quotes-by-planned-parenthoods-founder/.

Margaret Sanger prowadziła bardzo swobodne życie seksualne, doprowadzając do rozpadu swojego małżeństwa i śmierci dziecka. Dla niej kontakt z ideologią socjalistyczną oznaczał zapoznanie się także z koncepcją wolnej miłości. Chcąc ?wyzwolić kobiety z niewoli reprodukcji? udoskonaliła techniczne środki kontroli płodności.

W 1921 roku założyła organizację znaną dzisiaj jako Planned Parenthood - sieć aborcyjnych klinik i propagandowa tuba ?praw kobiet?. ?Kontrola urodzeń? (pigułka poronna i aborcja), którą propagowała Sanger przez swoją organizację, szybko przemieniła się w narzędzie eugeniki.

 

Antykoncepcja, bardziej niż cokolwiek innego, przyczyniła się do udaremnienia reform ekonomicznych, ponieważ wedle jej orędowników powodem istniejących problemów byli ludzie, nie zaś zła dystrybucja dóbr. (...)
Lewica przeforsowała ideę wyzwolenia seksualnego, bogaci zachowali ekonomiczne przywileje, a ludzie, tacy jak Margaret Sanger podwójnie skorzystali na owej konwergencji; ostatecznie lewicowe dążenie do sprawiedliwości społecznej zostało podporządkowane seksualnej swobodzie, która stała się wartością nadrzędną.(...)

Wynalezienie na początku lat sześćdziesiątych pigułki antykoncepcyjnej i wkładki domacicznej w podobny sposób niemal natychmiast skojarzone zostało z obawą przed ogólnoświatowym przeludnieniem. (...) Ponowne dojście do głosu światopoglądu maltuzjańskiego, który stał się kamieniem węgielnym amerykańskiej polityki wewnętrznej i zagranicznej, było sednem i istotą rewolucji kulturalnej lat sześćdziesiątych XX wieku. Demokraci, niegdyś opowiadający się za postępem, któremu miała sprzyjać obrona interesów pracowniczych, zbliżyli się poglądami do swoich przeciwników i przyjęli punkt widzenia Rockefellera, wedle którego, najważniejszym problemem był przyrost naturalny. Zwycięstwo maltuzjanizmu w latach sześćdziesiątych zmieniło również rolę rządu, który zamiast, jak dotąd, zabiegać o dobrobyt obywateli, skoncentrował się teraz na zwiększaniu swojej nad nimi kontroli, a narzędziem temu służącym stało się ograniczanie liczby ludności.

 

Jones E. Michael, Libido Dominandi ? seks jako narzędzie kontroli społecznej, Wektory, 2013

 

Kliniki aborcyjne przeżywały rozkwit we wszystkich stanach amerykańskich, gdzie udało się namówić władze do wprowadzenia obowiązkowego przedmiotu edukacji seksualnej do szkół.
Carol Everett, była dyrektor klinik aborcyjnych, w swojej książce pt. ?Pieniądze splamione krwią? opisuje, w jaki sposób prowadzenie edukacji seksualnej w danym regionie Stanów Zjednoczonych wpływało na wzrost jej wyników finansowych.

pp

 

Skąd taka edukacja seksualna?


Alfred Kinsey i jego Instytut
Wardell Pomeroy
Planned Parenthood i Margaret Sanger
Wilhelm Reich