Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

wtorek, 07 kwiecień 2020 21:40

Ratowanie ludzi przed koronawirusem i ich zabijanie w ramach aborcji to absurd. Projekt "Zatrzymaj aborcję" trafi po świętach do Sejmu

Napisane przez Redakcja

Projekt Zatrzymaj Aborcję, któremu oddałam rok życia, powraca pod obrady Sejmu. Bardzo mnie to cieszy – napisała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. – Pora w końcu skończyć z zabijaniem dzieci, tylko dlatego że podejrzewa się, że urodzą się chore. Okrutnym absurdem jest jednoczesne ratowanie ludzi przed koronawirusem i ich zabijanie w ramach aborcji.Zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu przewiduje obywatelski projekt "Zatrzymaj aborcję", którym Sejm ma się zająć na posiedzeniu zaplanowanym w dniach 15-16 kwietnia.
Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży "Zatrzymaj aborcję" został złożony w Sejmie jesienią 2017 r.
Obywatelskie projekty nie podlegają zasadzie dyskontynuacji w momencie zakończenia kadencji parlamentarnej, w której zostały złożone. Dlatego projekt "Zatrzymaj aborcję" może być rozpatrywany w obecnym Sejmie.
Projekt, którym po świętach wielkanocnych zajmą się posłowie, zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.
W uzasadnieniu projektu wskazano, że prawo winno zapewnić ochronę życia człowieka od jego początku aż do naturalnej śmierci. Uchylenie dopuszczalności aborcji eugenicznej wydaje się oczywiste w czasie, gdy państwo na mocy Konstytucji (art. 68 ust. 3) ma obowiązek objąć chore dzieci pomocą lekarską, psychologiczną i materialną, zmierzającą do zapewnienia im możliwości rozwoju i integracji społecznej – czytamy w uzasadnieniu do projektu.
Do reprezentowania Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej została wskazana Kaja Urszula Godek, a jako osoba uprawniona do jej zastępowania Magdalena Kaliszuk.
Obowiązująca od 1993 r. ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zezwala na dokonanie aborcji, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.
W dwóch pierwszych przypadkach przerwanie ciąży jest dopuszczalne do osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem matki; w przypadku czynu zabronionego - jeśli od początku ciąży nie upłynęło więcej niż 12 tygodni.
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/6479180,sejm-aborcja-ustawa-projekt.html
Fot. Twitter