Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

sobota, 18 kwiecień 2020 20:48

Próby wykorzystania epidemii do udostępnienia "domowej aborcji" przez telefon

Napisane przez Redakcja

„Kobiety w wielu krajach nie są w stanie bezpiecznie udać się do klinik aborcyjnych z powodu zagrożenia epidemicznego. Muszą zatem zostać wprowadzone specjalne rozwiązania, które pozwolą na to, by lekarz pierwszego kontaktu mógł przepisać kobiecie pigułkę poronną bez konieczności wizyty pacjentki w gabinecie, ale na podstawie zwykłej konsultacji telefonicznej, lub z wykorzystaniem kontaktu zdalnego (tak zwana “teleporada” lub “e-wizyta”)  – mówią proaborcyjni aktywiści, który na planowanym szczycie G20 chcą doprowadzić do zwiększenia domowej aborcji.


"Domowa aborcja" została już wprowadzona w Holandii, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii… Niemcy i Wielka Brytania przyjęły ją jako tzw. środki ochronne przed koronawirusem. To dowód, jak szybko wprowadzane są zmiany, kiedy aborcyjni lobbyści współpracują z lewicowymi politykami, wykorzystując nadzwyczajne okoliczności.
Receptę w takich wypadkach wypisze lekarz pierwszego kontaktu bez badania pacjentki, a tabletki zostaną w takich wypadkach dostarczone przez pocztę, dzięki czemu kobiety mogą przeprowadzić aborcję w domu.
Skutki są oczywiste. Aborcja będzie jeszcze łatwiejsza i bardziej dostępna niż kiedykolwiek wcześniej. Zwiększy się liczba zabitych nienarodzonych dzieci. A ze względu na to, że nie przeprowadza się badań wykluczających prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. skutków ubocznych po przyjęciu środka farmakologicznego, zwiększy się też liczba kobiet, u których wystąpią powikłania zagrażające zdrowiu i życiu. Jest też jasne, że w ten sposób jeszcze większe środki z pieniędzy podatników zasilą przemysł aborcyjny, bo tzw. domowa aborcja ma być świadczeniem finansowanym przez poszczególne państwa.
Możemy być pewni, że nie jest to rozwiązanie tymczasowe. Lobby proaborcyjne nie wycofa się łatwo z tego nowego kanału dystrybucji, który znacząco zasili ich konta bankowe.
Ułatwienie dostępności tzw. „aborcji domowej” ma być tematem spotkania przywódców 20 najsilniejszych krajów na G20. Aby temu przeciwdziałać, CitizenGo zaprasza do podpisania petycji:
https://www.citizengo.org/pl/lf/178576-nie-dla-domowej-aborcji

Więcej informacji:
Clara Wichmann: Czy kryzys związany z koronawirusem to odpowiedni czas na to, by upoważniać lekarza rodzinnego do przepisywania aborcji farmakologicznej?
https://schreeuwomleven.nl/nieuws/139/clara-wichmann-coronacrisis-het-moment-voor-abortuspil-via-de-huisarts-/ (Holandia)
Organizacje feministyczne żądają od ministra, by zagwarantował dostęp do aborcji w trakcie epidemii COVID-19 (Holandia)
https://www.clara-wichmann.nl/nieuws/vrouwenorganisaties-waarschuwen-minister-om-toegang-tot-abortuszorg-in-covid-19-tijd-te-waarborgen
Anglia przeciera szlaki w Zjednoczonym Królestwie - łatwy dostęp do aborcji w trakcie kryzysu COVID-19 (UK)
https://www.hrw.org/news/2020/03/31/england-leads-way-uk-after-u-turn-covid-19-abortion-access
Aborcja w czasach pandemii koronawirusa (Niemcy)
https://katholisches.info/2020/03/24/abtreibung-in-zeiten-der-coronavirus-pandemie/
Na podstawie:
https://www.citizengo.org/pl/lf/178576-nie-dla-domowej-aborcji
Fot. Stock