Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

czwartek, 30 maj 2019 12:30

Rodzice z Oregonu pozywają szkołę za niechciane „lekcje transpłciowe” dla 8-letniego syna

Napisała


- Dwoje rodziców w Oregonie złożyło pozew o milion dolarów przeciwko Woodburn School District i nauczycielowi drugiej klasy, który założył, że chłopiec jest transpłciowy. Nauczyciel zmuszał go do oglądania książek i filmów o tym, na czym polega transgenderyzm.Uczeń szkoły podstawowej miał specjalne pozwolenie na korzystanie z toalety dla personelu ze względu na stan swojego żołądka. Nauczyciel widząc go wchodzącego do tej toalety, doszedł do wniosku, że jest to spowodowane dyskomfortem płci. W pozwie rodzice piszą, że nauczyciel po tym wydarzeniu pokazał dziecku filmy i książki, zachęcające do zachowań transgenderowych.
Nauczyciel miał opracować dla chłopca plan lekcji, bez upoważnienia z okręgu szkolnego. Zatrzymywał go samego w klasie i nie pozwalał chodzić na przerwy, dopóki nie przejdzie określone filmy i książki. Materiały obejmowały książkę „I Am Jazz” i odcinki serialu telewizyjnego o tym samym tytule, a także „Kim jesteś? Przewodnik dla dzieci po tożsamości płciowej”.  Zgodnie z pozwem  materiały zostały polecone przez „nieznaną osobę transpłciową, pracującą poza szkołą”.
Dopiero po kilku sesjach nauczyciel zachęcił chłopca, by podzielił się książkami z rodzicami. Mama i tato byli zszokowani, gdy dowiedzieli się, że naraził ich syna na przymusowe dowiadywanie się „o różnych koncepcjach seksualnych”. Według ich adwokata Edgara Diaza „działania nauczyciela stanowiły nadzwyczajne przekroczenie ograniczeń społecznie tolerowanego zachowania ”.
Rodzice złożyli skargę do szkoły, która próbowała ją odrzucić, a nauczycielowi poleciła jedynie przestrzeganie polityki „kontrowersyjnych kwestii” w szkole.
Pozew domaga się odszkodowania za przymusowe zostawianie na przerwach, zaniedbanie i cierpienie emocjonalne. Dowiadując się, że mógłby być dziewczyną, chłopiec doświadczył wewnętrznego zamieszania, co do własnej tożsamości płciowej. „Obawia się też uczęszczania do swojej obecnej szkoły, spotkań z nauczycielem i korzystania z łazienki dla chłopców”.
Rok po incydencie problemy chłopca wciąż są intensywne.
„Czuje się zagubiony. Słucham jak mój syn rozmawia z terapeutą i ledwo powstrzymuję łzy” – mówi mama w Fox 12 ( Rodzice pozostają anonimowi, aby chronić prywatność swojego syna).
„Jeszcze dzisiaj, rok później, gdy bawi się z moją siostrzenicą, to w tym momencie uważa, że jest dziewczyną. – mówi mama. – Jeśli bawi się z moim siostrzeńcem, to jest chłopcem”.
Nawet gdyby dziecko zaczęło się mylić co do swojej identyfikacji płciowej wcześniej, interwencja nauczyciela najprawdopodobniej wyrządziłaby więcej szkody niż pożytku. Badania wskazują, że od 80 do 90 procent dzieci, które doświadczają zamieszania ze względu na płeć, wyrasta z problemu same przed późnym okresem dojrzewania.
https://www.lifesitenews.com/news/oregon-parents-sue-school-over-teachers-unwanted-transgender-lessons-to-8-year-old-son