Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

wtorek, 03 grudzień 2019 16:33

Naukowiec Medycznego Uniwersytetu Śląskiego zwolniony po wykładzie: „Homoseksualizm a zdrowie”

Napisane przez Redakcja

Skandal na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Wykładowca przeprowadził wykład pt. „Homoseksualizm a zdrowie”. Pomimo tego, że nawet WHO uważa, że homoseksualiści częściej zakażają się HIV, to wykład został uznany za homofobiczny. Po donosie, który wypłynął ze środowisk LGBT, pracownika zwolniono.

Czyżby na Śląski Uniwersytet Medycznym zawitała cenzura rodem z państw totalitarnych? Pracownik tej uczelni został zwolniony za to, że zorganizował wykład pt. „Homoseksualizm a zdrowie”. Pomimo tego, że wykładowca przedstawiał niezabarwione ideologicznie suche fakty, to i tak został oskarżony homofobię.

Jakie stwierdzenia miały zostać uznane za homofobiczne? Np. to, że tylko mężczyzna i kobieta mogą się, z punktu widzenia biologii, rozmnażać.

„Tak było, jest i będzie i nikt tego faktu nie zmieni, że fizycznie jak również psychicznie pasują do siebie tylko kobieta i mężczyzna – o tym mówi biologia i nauka. Tylko taki związek potrafi przekazywać życie, które przedłuży istnienie rodzaju ludzkiego i jak pokazuje wiele badań, najkorzystniejsze jest dla dziecka, gdy wychowują je biologiczni rodzice” – to treść jednego ze slajdów.

Innym kontrowersyjnym stwierdzeniem miałoby być przytoczenie FAKTU, że geje częściej chorują na AIDS niż heteroseksualni. Co ciekawe, mówi o tym wprost organizacja WHO, która przez wielu uważana jest za lewicową.

„Badania berlińskiego Instytutu im. R. Kocha pokazują, że geje stanowią w Niemczech 60 proc., w Kanadzie 70 proc., a w Indiach 86 proc. chorych na AIDS. Ponadto aktywni geje 4 razy częściej popadają w depresję, 5 razy częściej w nikotynizm, 6 razy częściej próbują popełnić samobójstwo. Żyją przeciętnie, zależnie od form i intensywności swojej aktywności, o 8-20 lat krócej niż pozostali mężczyźni” – to treść kolejnego slajdu.

Donos złożył portal środowisk LGBT. Władze ŚUM usłużnie wykonały „polecenie”, które wypłynęło ze środowisk lewicowych.

„Dziekan kierujący Wydziałem Nauk Medycznych w Zabrzu niezwłocznie przedstawił swoje negatywne stanowisko na temat wykładu wraz z decyzją o rozwiązaniu z wykładowcą umowy o realizacji dzieła dydaktycznego. To stanowisko zostało podtrzymane przez prorektora ds. studiów i studentów, który nadzoruje realizację zadań dydaktycznych na uczelni” – napisała rzecznik ŚUM Bożena Langner.

„Śląski Uniwersytet Medyczny jest instytucją, na której nie są i nie będą popierane zachowania o charakterze homofobicznym” – podkreśliła.

Fakt, że ŚUM woli lewicowe ciemnogrodzkie zabobony niż naukę i badania zakrawa na skandal. Zwolnienie pracownika, nawet nie za poglądy, a za naukę, przypomina faszystowską lub komunistyczną cenzurę.

Na platformie protestuj.pl pod adresem: https://www.protestuj.pl/stop-dyktaturze-lgbt,101,k.html uruchomiona została petycja w obronie zwolnionego z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykładowcy. 

Źródło: tvp.info/queer.pl

https://wpolityce.pl/polityka/475210-pracownik-uczelni-zwolniony-za-wyklad-o-homoseksualizmie