Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

wtorek, 02 czerwiec 2020 11:54

Kanadyjski uniwersytet katolicki organizuje kampus promujący homoseksualną flagę „Dumy”

Napisane przez Redakcja

Katolicki uniwersytet w Ontario – St. Jerome's University – zaczął w poniedziałek kampanię, promującą homoseksualną flagę, by uczcić w ten sposób czerwiec, traktowany jako miesiąc dumy z homoseksualizmu.


„W ostatnich latach stało się boleśnie oczywiste, że nasza decyzja, aby nie umieszczać flagi „Dumy”, wysyłała niewłaściwy komunikat. Nasz uniwersytet nie był przyjazną przestrzenią dla osób, które zidentyfikowały się jako LGBTQ + ”- powiedział tymczasowy prezydent uczelni, dr Scott Kline w komunikacie.
„To nigdy nie było naszym zamiarem. A takie przesłanie de facto przeczy naszej misji i budowaniu społeczności. Dla nas ta flaga reprezentuje nasze zobowiązanie wobec studentów i wszystkich członków społeczności uniwersytetu. Nadszedł właściwy czas na symboliczne przypomnienie, że „wszyscy są mile widziani w tym miejscu”- stwierdził Kline, prezydent uczelni.
„Jako wspólnota akademicka, zakorzeniona w tradycji katolickiej, cnota gościnności nadaje nam kierunek. Wzywa nas do refleksji nad tym, jak traktujemy naszych gości i do rozważenia naszego miejsca w szerszej społeczności. ”
Tęczową flagę „Dumy” należy jednak postrzegać jako symbol świętowania homoseksualizmu i dominacji w programie LGBT, jak zauważył Doug Mainwaring z LifeSite.
Chrześcijańskie instytucje mogą chcieć, aby flagi „Dumy” pokazywały „tolerancję”, ale „ich obecność jest w rzeczywistości oznaką bezwzględnego zuchwałości starożytnego wroga Chrystusa, zakładającego swoją flagę wszędzie, gdzie może domagać się ludu Bożego dla siebie”, - ostrzegł Mainwaring z LifeSite.
LifeSiteNews skontaktował się z Kline w sprawie komentarza, ale nie otrzymał odpowiedzi. Jednak wielu absolwentów na Twitterze wyraziło się negatywnie wobec swojej macierzystej uczelni.
https://www.lifesitenews.com/news/canadian-catholic-university-raises-pro-homosexual-pride-flag-on-campus