Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

wtorek, 03 listopad 2020 14:44

Strajk Kobiet a postulaty LGBTI. Kto jest kim i czego chce?

Napisane przez Redakcja

W komitecie „Strajku Kobiet” ludzie Biedronia i kobieta oskarżana o molestowanie – zauważają dziennikarze TVP. Kim są i o jakie prawa walczą ludzie, którzy weszli w skład Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet?„W niedzielę Strajk Kobiet ogłosił wstępny skład Rady Konsultacyjnej. Znalazło się w niej wiele kontrowersyjnych postaci, m.in. prof. Monika Płatek, Piotr Szumlewicz i Michał Boni. Wśród postulatów, oprócz kwestii aborcji, znalazły się te charakterystyczne dla ruchów LGBT i antyklerykalnych.
– Rada ma pracować nad tym, aby głosy masowych protestów w Polsce (...) zebrać i uporządkować. Tak, aby żaden głos nie zginął – przekazała w niedzielę mediom Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet. – Jesteśmy w bagnie w większości aspektów naszego życia – dodała.

Skład Rady jest otwarty i weryfikowane są także inne kandydatury. – Skład będzie rozszerzany. (...) Są jeszcze inne osoby, które weryfikują możliwość oficjalnego przystąpienia do Rady – przekazała Lempart.
Z kolei Klementyna Suchanow opowiedziała jakie są postulaty Strajku Kobiet. Spisane zostały te, które najczęściej pojawiają się na protestach oraz w mediach społecznościowych związanych ze Strajkiem. Jak wymieniła są to m.in. kwestia aborcji, praw LGBT, wprowadzenie świeckiego państwa i usunięcie religii ze szkół, zaradzenie katastrofie klimatycznej czy likwidacja tzw. śmieciówek na rynku pracy. Strajk chce się zająć także kwestiami praw zwierząt, edukacji oraz służbą zdrowia.

Domagano się zniesienia religii w szkołach i klauzuli sumienia. Obiektem ataku stał się też minister edukacji.
– Żądamy przede wszystkim, żeby Przemysław Czarnek podał się do dymisji. Ten człowiek nie nadaje się do zarządzania edukacją – można było usłyszeć.

We wstępnym w składzie Rady znaleźli się: Barbara Labuda, Beata Chmiel, Danuta Kuroń, Jacek Wiśniewski, Robert Hojda, Mirka Makuchowska, Bożena Przyłuska, Dorota Łoboda, Katarzyna Krzyżanowska, Monika Płatek, Michał Boni, Piotr Szumlewicz, Sebastian Słowiński, Paweł Kasprzak, Kinga Łozińska, Dominika Lasota oraz Nadia Oleszczuk.

Część z wymienionych osób budzi od dawna wiele kontrowersji. Prof. Płatek, wykładowca UW, znana jest z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi. – Słuchając polityków, którzy mówią o tym, że dziecko uczone jest masturbacji w wieku od zera do czterech lat, najwyraźniej nie rozumiemy tego, że jako ludzie jesteśmy bardzo ciekawymi zwierzętami – mówiła w kwietniu ub. roku, w trakcie debaty nad Kartą LGBT+, wprowadzoną w Warszawie przez Rafała Trzaskowskiego. Dwa miesiące później Płatek oświadczyła że w więzieniach najczęściej siedzą wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Na stwierdzenie, że więźniowie najczęściej głosują na Platformę Obywatelską wskazała, że po trafieniu za kratki „być może zmieniają kierunek”.

Michał Boni ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska w latach 2011-2013. W latach PRL został zarejestrowany jako Tajny Współpracownik SB. Przez lata temu zaprzeczał, po czym, w 2007 r., przyznał się do tego.

Szumlewicz to kontrowersyjny lewicowy publicysta, usunięty w 2019 r. z OPZZ. Z kolei sama Suchanow, znana feministka, była w przeszłości oskarżana przez znanego z pobicia działacza pro-life Michała Sz. ps. „Margot” o molestowanie seksualne”.
(...)
Całość tekstu: https://www.tvp.info/50605435/michal-boni-piotr-szumlewicz-i-monika-platek-rada-konsultacyjna-strajku-kobiet-oglosila-swoj-sklad