Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

piątek, 06 listopad 2020 22:14

Mężczyzna, który twierdzi, że jest kobietą został wybrany na pierwszego transpłciowego senatora stanowego w historii Stanów Zjednoczonych

Napisane przez RedakcjaMcBride współpracował z nieżyjącym już synem Joe Bidena, Beau Bidenem, nad uchwaleniem prawa protranspłciowego w Delaware.3 listopada 2020 r. Sarah McBride, mężczyzna, który twierdzi, że jest kobietą, został wybrany do Senatu Stanowego w Delaware, co czyni go pierwszym senatorem stanu transpłciowego w historii Stanów Zjednoczonych. McBride jest jednym z rosnącej liczby ustawodawców cierpiących na dysforię płciową. Jego wybór na senatora nastąpił po wyborach osób jawnie transpłciowych na inne stanowiska państwowe: Daniki Roem w stanie Wirginia, Gerri Cannon i Lisy Bunker w New Hampshire oraz Brianny Titone w Kolorado. Wszyscy przedstawiciele państwa to mężczyźni podający się za kobiety.
Ogłoszenie wyborów McBride'a spotkało się z entuzjastyczną reakcją na Twitterze m.in. od Chelsea Clinton i Planned Parenthood.
McBride wcześniej pracował dla kampanii zmarłego syna Joe Bidena, Beau Bidena, w wyborach na prokuratora generalnego stanu Delaware.
https://www.lifesitenews.com/news/sarah-mcbride-elected-first-transgender-state-senator-in-us-history