Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

środa, 18 wrzesień 2019 11:06

Stan Nowy Jork zniósł prawo, zakazujące terapii homoseksualistów

Napisane przez Redakcja


W 2017 r. Rada Miasta Nowy Jork przyjęła ustawę, która nakazywała karanie terapeutów, pomagającym osobom transpłciowym i homoseksualnym przezwyciężyć pociąg do tej samej płci. Teraz przewodniczący Rady Miasta zgodził się zmienić to prawo.

Co ustawa o karaniu oznaczała w praktyce? Załóżmy, że młoda kobieta cierpiała z powodu dysforii płciowej. W pewnym momencie zaczęła żyć jako mężczyzna. Może podjęła taką decyzję uczestnicząc w finansowanym z podatków programie Sex Ed w szkole publicznej.
Teraz zmieniła zdanie. Chce znów żyć jak kobieta. Ale jeśli mieszka w Nowym Jorku, żaden doradca nie może jej pomóc. Jest tak, ponieważ Rada Miasta zakazała poradnictwa, które „ma na celu zmianę tożsamości płciowej osoby w celu dostosowania do płci, która została zarejestrowana w chwili urodzenia”. Także osobom, które tego pragną.
Co ciekawe zakaz wspierania działa tylko w jedną stronę – w przypadku, gdy osoby chciały funkcjonować jako heteroseksualne.
Natomiast wspieranie jest dozwolone, jeśli osoba chciała zbudować tożsamość homoseksualną lub transpłciową.
Podsumowując: poradnictwo, które „zapewnia pomoc osobie przechodzącej przemianę płci” jest wspierane. A doradztwo mające na celu pogodzenie tożsamości płciowej z płcią urodzeniową jest karane.
Teraz to powinno się zmienić.

Dlaczego?
Bo władze stanu – pod wpływem wyborców – zdecydowały, że żaden doradca nie powinien obawiać się kary rządowej za słuchanie i rozmawianie z pacjentami. A ludzie powinni mieć prawo do szukania porady w oparciu o własne rozeznanie na temat tego, czego chcą i potrzebują.
Takie zmiany nastąpić więc w Nowym Yorku. Pozostaje jednak kolejny 18 stanów, w których budowanie tożsamości zgodnie z płcią jest karane.

Na podstawie: https://stream.org/new-york-city-walks-back-lgbt-counseling-gag-rule/

Na zdjęciu: jedenz  terapeutów, który swoim sprzeciwem wpłynął na zmianę ustawy.