Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

poniedziałek, 09 listopad 2020 22:17

Jak Joe Biden z przeciwnika homoseksualizmu stał się promotorem LGBTI

Napisane przez Redakcja


- Joe Biden będzie „najbardziej pro-równym prezydentem, jakiego kiedykolwiek mieliśmy” – powiedział przed wyborami Chad Griffin, konsultant polityczny i wieloletni przywódca praw gejów.


Dzisiaj Biden całkowicie identyfikuje się ze stanowiskami zajmowanymi przez L.G.B.T.Q., a jego historia dotycząca praw gejów zniknęła we mgle. Bo jeszcze w 1996 r. głosował za ustawą o obronie małżeństwa, blokującą federalne uznawanie małżeństw osób tej samej płci. Dwa lata wcześniej głosował za odcięciem funduszy federalnych dla szkół, uczących akceptacji homoseksualizmu. W 1973 r. zastanawiał się, czy homoseksualiści w wojsku lub rządzie stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa.
Natomiast już w 2012 r. udzielił poparcia dla małżeństw osób tej samej płci, a później pomógł prezydentowi Barackowi Obamie zająć to samo stanowisko w wywiadzie.
Zmiana poglądów Bidena w trakcie jego kariery politycznej ilustrują stopień, w jakim Partia Demokratyczna zmieniła się, starając się dotrzymać kroku Amerykanom, zwłaszcza młodszym, którzy odrzucili tradycyjne stanowiska w kwestiach takich jak małżeństwa osób tej samej płci. Panu Bidenowi udało się nie tylko dotrzymać kroku tym zmieniającym się poglądom, ale w kwestii małżeństw osób tej samej płci był o krok przed wieloma innymi demokratami.
„Czy Joe Biden ewoluował w kwestii małżeństwa, tak jak większość reszty kraju?” zapytała Sarah McBride, długoletnia aktywistka transpłciowa, która dorastała w Delaware i była blisko zmarłego syna pana Bidena, Beau Bidena. "Tak. Szczerze mówiąc, powinniśmy chcieć liderów o wielkich umysłach i otwartych sercach, którzy są gotowi ewoluować i, w przypadku Joe Bidena, poprowadzić cały kraj ”.
Evan Wolfson, który założył grupę zwolenników Freedom to Marry i był liderem kampanii na rzecz małżeństw osób tej samej płci, powiedział, że jego organizacja specjalnie szukała poparcia pana Bidena, mówiąc, że przez lata wykazywał chęć wysłuchania argumentów, zmieniających jego myślenie.

Na podstawie artykułu Adama Nagourney i Thomas Kaplan https://www.nytimes.com/2020/06/21/us/politics/biden-gay-rights-lgbt.html
shutterstock.com