Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

czwartek, 14 marzec 2019 13:20

Co jeszcze potrzebuje robić YouTube, by chronić dzieci przed pedofilami?

Napisane przez Redakcja

YouTube blokuje możliwość wrzucania komentarzy pod filmami z udziałem nieletnich youtuberów.  To pierwszy krok, by przeciwdziałać docieraniu do dzieci przez pedofilów. Aby okazało się to skuteczne, potrzebne jest dalsze zdecydowane działanie firmy i uszczelnienie systemu informatycznego.


Media chwalą YouTube za to, że wyłączyła komentarze pod filmami z udziałem dzieci. To oznacza, że materiałów wideo z udziałem nieletnich youtuberów nie będzie można już komentować. Serwis zdecydował się na to ze względu na ostatnie afery z udziałem grup pedofilów, którzy wykorzystywali system komentarzy do nawiązywania kontaktu z dziećmi.
„Wyłączenie komentarzy jest znaczącą poprawą, ale powinno być tylko pierwszym etapem planu czyszczenia YouTube – mówi Haley Halverson, wiceprezes ds. Rzecznictwa i pomocy społecznej w Narodowym Centrum Wykorzystywania Seksualnego. Halverson podkreśla, że mimo wprowadzonych zmian YouTube może nadal zachować zdolność do zarabiania na filmach wideo dzieci, które widzowie odbierają je ze względów erotycznych.
„Niestety molestowanie seksualne, pornografia i uwodzenie prowadzące do handlu ludźmi i prostytucji pozostaną w YouTube problemem dla użytkowników w każdym wieku, dopóki lepsze algorytmy i sztuczna inteligencja nie będą mogły aktywnie chronić witryny” – podkreśla wiceprezes. Aby działania były rzeczywiście efektywne „firma musi upewnić się, że żaden z filmów nieletnich nie jest spieniężony. Muszą też sprawdzić, że ich algorytm wywołuje ostrzeżenie dla konta użytkowników, gdy ich oglądalność gwałtownie wzrasta, aby ostrzec ich o niebezpieczeństwach związanych z internetowymi drapieżnikami. ”
 „Mamy nadzieję, że YouTube zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że uczynienie ich platformy bezpiecznej musi być priorytetem korporacyjnym nr 1” - stwierdził Halverson.

Haley Halverson nagrał film pokazujący, jakie treści i sposoby zostają wykorzystywane  przez pedofili do uwodzenia:
https://youtu.be/gZ8Hl4lkcfI
Badania wykazały, że niektóre z tych filmów zarabiały w ostatnich tygodniach na reklamach od O'Reilly Auto Parts, Google CS, WikiBuy, Promo (narzędzie wideo w mediach społecznościowych), a nawet LinkedIn o tym, jak radzić sobie z molestowaniem seksualnym w miejscu pracy.
Na podstawie: End Sexual Exploitation
https://endsexualexploitation.org/articles/youtubes-fix-to-pedo-video-rings-is-not-enough-to-protect-kids/