Wydrukuj tę stronę
czwartek, 04 czerwiec 2020 10:44

Dziecko urodzone na Ukrainie z surogacji zostało zamówione przez seryjnego pedofila

Napisane przez Redakcja

Na początku maja pisałem na portalu wPolityce o 500 noworodkach urodzonych na Ukrainie w ramach surogacji komercyjnej i nieodebranych z Kijowa przez klientów z zagranicy z powodu koronawirusa.
Dziś dochodzą kolejne informacje dotyczące tej bulwersującej sprawy. Podczas briefingu w Kijowie rzecznik praw dziecka Mykoła Kuleba wyraził zaniepokojenie przyszłym losem noworodków. Przy okazji ujawnił, że jedno z niemowląt urodzonych na Ukrainie w 2017 roku zostało zamówione przez seryjnego pedofila.


Chodzi o 30-letniego pediatrę Cristiana Carretero, pochodzącego z Barcelony i mieszkającego od 2015 w Szwecji. Zamówił on sobie dziecko w osławionej agencji macierzyństwa zastępczego BioTexCom w Kijowie. Nie zdążył jednak odebrać noworodka, ponieważ w grudniu 2018 roku aresztowała go szwedzka policja.
W maju 2019 roku Cristian Carretero został skazany na 10 lat więzienia i grzywnę w wysokości 3,5 miliona koron (327 tysięcy euro) za popełnienie różnych przestępstw seksualnych (w tym także gwałtów) na około 50 dzieciach w wieku od 2 do 12 lat. Do wspomnianych czynów doszło między październikiem 2015 a listopadem 2017 roku w ramach jego praktyki lekarskiej w kilku placówkach medycznych: w Skelleftea, Skövde, Jönköping i Sztokholmie. W trakcie śledztwa policja znalazła w komputerze i telefonie komórkowym pediatry setki filmów z pornografią dziecięcą.
Oficjalnie na Ukrainie z surogacji komercyjnej mogą korzystać tylko normalne małżeństwa. Nie mają takiego prawa ani osoby samotne, ani homoseksualiści. Carretero spełniał podstawowy warunek, ponieważ ożenił się w 2017 roku z lekarką z Malagi. Zaraz po ślubie zamówili oni sobie dziecko na Ukrainie. Gdy pediatra został aresztowany, żona natychmiast złożyła wniosek o rozwód. Istnieje podejrzenie, że ich małżeństwo było tylko przykrywką. Wiadomo, że obowiązujące na Ukrainie prawo jest obchodzone przez fikcyjne małżeństwa. Mówił o tym ponad miesiąc temu wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Geraszczenko, który wspominał, że klientami „swoistego supermarketu handlującego noworodkami” byli m.in. „obywatele Chińskiej Republiki Ludowej – samotni mężczyźni określonej orientacji” wraz ze swymi „fikcyjnymi żonami”.
Kto wie, dokąd trafią zamówione, urodzone i nieodebrane dzieci, gdy w końcu zgłoszą się ich właściciele. Gdyby nie szwedzka policja, to dwa lata temu jedno z nich trafiłoby w ręce seryjnego pedofila.

autor: Grzegorz Górny
Reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda“ (w latach 1994-2005 i 2007-2012). Współautor i producent kilku cykli telewizyjnych dla TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVP Historia, TV Puls, Polsat. W latach 2005-2006 redaktor naczelny tygodnika „Ozon“. Autor ponad 30 książek, ma na swoim koncie także 24 wydania zagraniczne w językach: angielskim (6 książek w USA), hiszpańskim, portugalskim, francuskim, niemieckim, węgierskim, chorwackim, słoweńskim, bułgarskim. Laureat wielu nagród dziennikarskich, filmowych i książkowych (m.in. Grand Press, Feniks i nagroda SDP im. J. Zieleńskiego). Odznaczony przez prezydenta Węgier Rycerskim Krzyżem Zasługi. Obecnie stały publicysta tygodnika „Sieci“ i portalu wpolityce.pl. Prowadzi Klub Trójki w Programie 3 PR.

https://wpolityce.pl/swiat/503087-dziecko-urodzone-z-surogacji-zamowil-seryjny-pedofil?fbclid=IwAR2-NdmrWm1gXJka4He8SpE9y8Dj11vBrbWkaDENS379p7M4_SlqmgPZjJw

 

Artykuły powiązane