Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

poniedziałek, 28 wrzesień 2020 21:25

Kalifornia łagodzi przepisy o pedofilii. Bo miały dyskryminować osoby LGBT

Napisane przez Redakcja


Kalifornijska Stanowa Izba Reprezentantów i Senat przyjęły prawo zmniejszające kary za seks z nieletnimi. Zakłada ono zniesienie obowiązkowej rejestracji sprawcy jako przestępcy seksualnego, nawet w przypadku seksu z 14-latkiem. W uzasadnieniu napisano, że dotychczasowe prawo dyskryminowało osoby LGBT.


Do tej pory obowiązywał zakaz kontaktów seksualnych z nieletnimi pomiędzy 14. i 17. rokiem życia. Według przepisów, jeśli do stosunku dojdzie w sposób „tradycyjny”, to sędzia zdecyduje, czy dorosły, o ile nie jest starszy o więcej niż 10 lat od nastolatka, zostanie zarejestrowany jako przestępca seksualny.

Jeśli jednak dojdzie do seksu analnego lub oralnego, dorosły jest obligatoryjnie rejestrowany jako przestępca seksualny.

Przepisy mają jednak ulec zmianie, ponieważ m.in. według senatora stanowego Scotta Wienera dyskryminują osoby LGBT, które nie odbywają „stosunków dopochwowych”.
„Prawo o rejestrowaniu przestępców seksualnych jest wymierzone w młode osoby LGBT, ponieważ zazwyczaj nie podejmują oni dopochwowych stosunków seksualnych. Rejestr przestępców seksualnych w stanie Kalifornia posługuje się przestarzałymi rozróżnieniami, że seks oralny jest gorszy niż waginalny” – cytuje Wienera Fox News.

Nowe przepisy zakładają, że o ile różnica wieku między dorosłym i nastolatkiem nie przekracza 10 lat, to niezależnie od rodzaju stosunku sędzia nie będzie miał obowiązku wpisania dorosłego do rejestru. W praktyce oznacza to, że osoba odbywająca stosunek z 14-latkiem nie musi zostać zarejestrowana jako przestępca seksualny.

Przepisy czekają na podpis gubernatora.
https://www.tvp.info/49710260/kalifornia-lagodzi-przepisy-o-pedofilii-bo-mialy-dyskryminowac-osoby-lgbt
Fot. Planowane jest zniesienie obowiązkowej rejestracji sprawcy jako przestępcy seksualnego, nawet w przypadku seksu z 14-latkiem (fot. Shutterstock/New Africa)