Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

piątek, 09 październik 2015 07:27

Genderowy podręcznik do II klasy gimnazjum "Swoimi słowami"!!!

Napisała

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, co oznacza pojęcie płci społeczno-kulturowej gender i czego, w ramach tej idei mają się nauczyć nasze dzieci, to zajrzyjmy do podręcznika do II klasy gimnazjum "Swoimi słowami" wydanego przez NOWA ERĘ, nr ewidencyjny MEN: 79/4/2010.  Jest tam tekst ?Wychowywać bez stereotypów?, w którym centralną ideą jest zdanie ?nikt nie rodzi się kobieta, ale się nią staje?. Różnice między chłopcami i dziewczynkami ? wedle autorki tego tekstu ? sprowadzają się tylko do tego, że dziewczynki ?mają macice?, a chłopcy ?penisy?, a wszystko inne jest kulturowe.

Autorzy podręcznika: Adam Brożek (red.), Agnieszka Ciesielska, Małgorzata Pułka, Daniel Zych
Rzeczoznawcy, którzy go dopuścili:dr Jadwiga Bednarek, dr Anna Cegieła, dr Jolanta Piasecka

Przytoczony fragment (zdjęcia poniżej) pochodzi z książki "Mała książka o feminizmie" (autor: Sassa Buregren) wydawnictwa CZARNA OWCA Jacka Santorskiego. Tego samego wydawnictwa, które wydało "Wielką księgę siusiaków" i "Wielką księgę cipek", którymi posługuje się PONTON.

 

nowa era gender 1 nowa era gender 2

 

Simone de Beauvoir ? autorka książki ?Druga płeć?, była biseksualistką, prekursorką teorii gender, zwolenniczką rewolucji seksualnej, ateistką. Z powodu uwiedzenia uczennicy zakazano jej pracy w szkolnictwie. Postulowała wyzwolenie kobiet od małżeństwa, rodziny, moralności i religii. Propagowała aborcję i antykoncepcję, przyczyniła się do legalizacji aborcji w Niemczech - chlubiła się swoimi aborcjami, embriony uważała za pasożyty. Jej najsławniejszym partnerem w związku otwartym na seks z innymi osobami, był Jean-Paul Sartre - narkoman, alkoholik, gwałciciel. Sartre za wiedzą i akceptacją uzależnionej od niego emocjonalnie de Beauvoir miał wiele kochanek. W listach do Simone dzielił się szczegółami romansów z innymi kobietami. Sartre traktował kobiety instrumentalnie, był brudasem i brzydalem. Popierał komunizm tak bardzo, że potępiał Chruszczowa za krytykę Stalina, uzasadniał komunistyczny terror, gloryfikował Tito, Castro, Mao i Pol Pota. Simon służyła swojemu partnerowi we wszystkich sprawach, od prania, przez gotowanie, aż do bycia impresario ? była, więc zaprzeczeniem swoich feministycznych teorii. Kolejnym jej partnerem był Claude Lanzmann twórca szkalującego Polaków i katolików filmu ?Shoah?. Razem z Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir była autorytetem egzystencjalistów i podobnie jak Sartre usprawiedliwiała i uzasadniała wszelkie zbrodnie komunistyczne Stalina, Mao, Pol Pota. Równocześnie potępiała militaryzm na Zachodzie.