Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

czwartek, 16 maj 2019 17:07

Kobiety poślubiają... siebie. Praktycy sologamii udają, że uwielbiają być sami

Napisane przez Redakcja

 „Sologamy” czyli małżeństwo samego ze sobą. To praktyka, zgodnie z którą osoby samotne mogą „wziąć ślub” w romantycznym miejscu, wynająć celebransa, wysłać znajomym zaproszenia, rejestrować się w sklepach ślubnych i w pięknym ubraniu odegrać swoją rolę na weselu.


Decydują się na nie na zachodzie zazwyczaj kobiety. „W tym dniu wszystko było skupione na mnie – opowiedziała w magazynie „Guardian” Grace Gelder o ślubie samej ze sobą, który zawarła w 2014 r. – A ostatnim wydarzeniem był pocałunek samej ze sobą przed lustrem. Miałam poczucie, że dzielę z moimi przyjaciółmi wyjątkowe wydarzenie. I że daję każdemu z nich okazję do refleksji nad własnymi pomysłami na miłość i zaangażowanie w nią”.

Część o lustrze była szczególnie smutna.
Bycie singlem może być smutne i wiem, o czym mówię. W 2006 roku rozpoczęłam blog, poświęcony życiu singli. To był czas, w którym byłam zrezygnowana. Nie miałam nadziei na małżeństwo, chociaż bardzo tego chciałam. Jest przecież całkowicie zdrowe i normalne, że kobieta chce być mężatką i mieć dzieci. Niestety, w tamtym czasie wyglądało na to, że Bóg ma dla mnie inne plany... Lub że muszę jeszcze poczekać...
W tamtym czasie byłam przekonana, że istnieje coś, co nazywa się „powołaniem do życia w pojedynkę” i zdecydowałam, że jeśli Bóg mnie do tego wzywa, lepiej się przyzwyczaić. Rzeczywiście, znalazłam wzorce takiego życia, czytając o życiu samotnych kobiet. Takich, które stały się świętymi, jak Katarzyna ze Sieny czy po prostu stały się sławne, jak Greta Garbo.
Trzy lata później byłam zamężna, a moje doświadczenia na blogu opisałam w książce: „Seraphic Singles”.  
Aby mój wydawca był zadowolony, wróciłam do blogowania na temat singli i dla nich. Poznając historię wielu z nich, dochodzę do wniosku, że chcą znaleźć tego Jednego lub – jeśli są katolikami i pociąga ich życie zakonne – chcą znaleźć właściwy porządek religijny. Pragną ułożyć swoje życie i nie chcą być sami.
Natomiast praktycy sologamy udają, że uwielbiają być sami. To dziwne, że świętują swoją samotność, zapraszając przyjaciół i rodzinę, aby świętowali wraz z nimi. Wydaje się, że panny młode bardziej niż o zaspokojenie głębokich życiowych pragnień, wołają tu o profesjonalny makijaż, piękną sukienkę i oszałamiające fotografie samych siebie.
Na podstawie: Dorothy Cummings McLean – Life Site News
https://www.lifesitenews.com/blogs/women-are-marrying-themselves.-but-its-not-a-wedding-worth-celebrating