Tel.690297773 , email: kontakt@stop-seksualizacji.pl

odbieramy telefony w godz.: 12.00-14.00

środa, 27 listopad 2013 17:50

Pierwsze szkolenie i konferencja Stop Seksualizacji

Napisała

Zabrakło miejsc siedzących, ale nikt nie narzekał, był czas na pytania do prowadzącego a zamiast nich z sali padały propozycje rozwiązań. Rodzice, nauczyciele i wychowawcy, niezależnie od wyznawanego światopoglądu, wypełnili wczoraj we wtorek 26 listopada 2013 r. aulę PWT by posłuchać i podzielić się swoim doświadczeniem wychowania, również tego seksualnego, naszych dzieci.

 

Mirosław Strumiński - pedagog i trener programu profilaktyki zintegrowanej zachęcał rodziców by rozmawiali i słuchali swych pociech. Przedstawiał pomysły na sposoby kontaktu i rozmowy z dzieckiem o miłości, płodności i seksualności. Mogą one pogłębić więzi rodzinne, ale w pierwszym rzędzie wzmacniają samodzielność dziecka, rozumienie siebie i otaczającego je świata.
Takie spotkanie nie było by potrzebne, gdyby nie próby zawłaszczenia tej niezwykłej roli rodziców przez edukatorów seksualnych, czy prób wprowadzenia w polskich przedszkolach i szkołach ideologicznych programów, które niszczą delikatną dziecięcą seksualność. "Być może warto rozpocząć od tego, że nie walczymy z wychowaniem seksualnym" - zaznaczyła Danuta Stempniak, inicjatorka akcji. "Nie walczymy z edukacją. Nie zgadzamy się natomiast z okłamywaniem naszych dzieci w imię pseudo - postępowych trendów" - podkreślił Olgierd Pankiewicz

Konferencję zorganizowali rodzice z inicjatywy Stop Seksualizacji Naszych Dzieci, przy wsparciu stowarzyszenia Zdrowa Rodzina działającego przy Radiu Rodzina.